X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خرید شارژ ایرانسل

یکشنبه 5 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 02:34 ب.ظ

ایرانسل و ستاره ای ها

 

خرید شارژ

خرید شارژ

راحت ترین راه های خرید شارژ استفاده از خدمات بانکی همچون *724# و *722# می باشد اما باید توجه داشت که این سرویس ها اطلاعات کارت بانکی شما را به جز رمز را در دیتابیس خود ذخیره می کنند. و ممکن است مشتریان به این موضوع فکر کنند که آیا ممکن است بلایی که سر عابر بانک ها آمد بر سر دیتابیس بانک نیز بیاید ؟ گرچه احتمال آن بسیار ناچیز می باشد اما حق انتخاب در خرید شارژ همیشه به عهده مشتری می باشد.

این سامانه های خرید شارژ از سرویس USSD استفاده می کنند که امنیت ارسال و دریافت را بسیار بالا می برند ولی مهمترین بخش این موضوع تامین امنیت محل نگهداری این اطلاعات می باشد.

روش های خرید شارژ بسیار متنوع شده اند که به موضوع امنیت تمام آنها می پردازیم :

روش اول خرید شارژ از مغازه می باشد که اولین نکته آن است که شما باید بیشتر از مقدار شارژ خریداری شده پول بدهید و امنیت آن تنها محافظت از دزدی در خارج از منزل می باشد.

روش دوم خرید شارژ از طریق موبایل می باشد نرم افزارهای موبایل بانک اطلاعات را از طریق پیامک ارسال می کنند اما امنیت پیامک بسیار کم می باشد و حتی در صورتی که نرم افزار موبایل بانک را از جایی جز بانک دریافت کرده باشید احتمال از دست دادن کل موجودیتان وجود دارد. پس همیشه نرم افزار را از طریق سایت اصلی بانک دریافت نمایید.

روش سوم خرید شارژ از طریق سایت های واسطه همچون سایت شارژ ما می باشد که باید حتما نرم افزار آنتی ویروس آپدیت شده روی سیستم شما نصب شده باشد و از صفحه کلید مجازی بانک استفاده نمایید تا بیشترین امنیت را داشته باشید.

روش چهارم خرید شارژ از طریق pin pad می باشد که متاسفانه اکثر فروشندگان رمز شما را می پرسند و خود وارد می کنند که همین موضوع باعث امنیت کم این روش می باشد ، دستگاه pin pad از طریق خط تلفن اطلاعات را ارسال می نماید و همیشه فروشنده باید مراقب باشد که روی سیم تلفن او دستگاه شنود نصب نشده باشد.

روش پنجم خرید شارژ از طریق عابر بانک می باشد که دارای امنیت نسبتا خوبی می باشد و باید مراقب باشید افرادی که اطراف شما هستند رمز شما را نبینند ولی چند وقت پیش متاسفانه شماره کارت و رمز بسیاری از حساب ها لو رفته بود که امیدواریم دیگر این اتفاق هیچگاه رخ ندهد.

روش های دیگری نیز برای خرید شارژ وجود دارند که هر کدام دارای نکات امنیتی خاص خود می باشند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo